PIERWSZA WIZYTA

– JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EPILACJI LASEROWEJ

Przeczytaj przeciwwskazania do zabiegu i wypełnij kartę pacjenta

Jeśli chcesz permanentnie, raz na zawsze, pozbyć się owłosienia i w tym celu zdecydowałaś/eś się na epilację laserową, przeczytaj uważnie listę PRZECIWWSKAZAŃ DO ZABIEGU EPILACJI LASEROWEJ oraz KARTĘ PACJENTA.

Karta pacjenta jest jednocześnie zgodą na wykonanie zabiegu – trzeba ją podpisać, aby z skorzystać z epilacji. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań warto wydrukować kartę pacjenta i wypełnić ją w domu. To przyspieszy całą procedurę. Jeśli jednak nie możesz uzupełnić jej wcześniej – możesz zrobić to na miejscu. W takim wypadku prosimy pojawić się w gabinecie 15 minut przed zabiegiem, aby nie zabrakło czasu na wypełnienie dokumentów.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy na bezpłatną konsultację oraz bezpłatną próbę laserową, na którą trzeba się wcześniej umówić. Jeżeli są wątpliwości natury medycznej, konieczna jest wcześniejsza rozmowa z lekarzem i ewentualna zgoda pisemna lekarza na wykonanie zabiegu. (Uwaga! Zgodnie z prawem zabieg wykonujemy u osób, które skończyły 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest pisemna zgoda prawnego opiekuna).

Zachęcamy także do tego, aby przed wizytą wejść w zakładkę Cennik i przeanalizować zarówno ceny zabiegów, jak i dostępne zniżki i promocje. Dobrze jest też zdecydować się wcześniej na formą płatności. W Instytucie mamy oczywiście terminal płatniczy.

Upewnij się, że wypełniłeś zalecenia

Przygotowanie do zabiegu trwałego usuwania owłosienia, czyli epilacji laserowej, sprowadza się do przestrzegania kilku podstawowych zasad:
– nie wolno przyjmować leków ani innych preparatów światłouczulających (między innymi herbatek ziołowych typu Figura czy dziurawiec);
– nie wolno stosować balsamów brązujących (samoopalaczy) oraz balsamów z drobinkami złota przez 2–3 tygodnie przed zabiegiem;

Przygotuj skórę do zabiegu

W przypadku tendencji do występowania zapalenia mieszków włosowych obszar, na którym wykonana będzie epilacja, należy ogolić tuż przed zabiegiem. Jeśli tendencja nie występuje, włosy należy zgolić w dniu zabiegu lub dzień wcześniej.

Przypominamy, że w czasie golenia najlepiej użyć pianki lub żelu – zapobiegnie to powstaniu podrażnień. Trzeba także uważać, żeby się nie zaciąć. Uwaga! Włosy muszą być ogolone maszynką. Wszelkie inne metody (kremy do depilacji, wosk, pęseta itp.) sprawią, że zabieg będzie nieskuteczny i powinny być zakończone co najmniej 4 tygodnie przed planowaną epilacją laserową. Aby laser mógł zniszczyć macierz włosa, musi dostać się do niej po łodydze włosa. Jeżeli więc wyrwiemy włos przed zabiegiem, to energia wytworzona przez laser nie będzie miała środka transportowego i nie dotrze do brodawki włosa. Golenia nie wykonujemy w gabinecie, chyba że zabieg dotyczy małych powierzchni, np. wąsika czy pojedynczych włosów.

Ponadto skóra przed epilacją musi być umyta. Nie wolno smarować jej żadnymi balsamami ani emulsjami. Jeśli skóra w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, jest bardzo sucha i podrażniona, dopuszcza się użycie kremu kojącego lub łagodzącego co najmniej 8 godzin przed wizytą. Przy epilacji pach prosimy o niestosowanie dezodorantów i antyperspirantów lub dokładne zmycie ich bezpośrednio przed zabiegiem.

PRZEBIEG ZABIEGU

Wypełnij kartę pacjenta

Załóż jednorazową odzież zabiegową

Dobór parametrów zabiegowych i przygotowanie przez terapeutę

Terapeuta ustawia indywidualnie dobrane parametry zabiegowe, a następnie przeciera skórę pacjenta octaniseptem. W przypadku dużych obszarów skóry (np. męskie plecy, nogi) – terapeuta dzieli je białą kredką na mniejsze pola zabiegowe. Tą samą kredką zamalowuje też wszelkie zmiany barwnikowe na skórze, które mogłyby wejść w reakcję z laserem (pieprzyki, znamiona, tatuaże).

Załóż okulary ochronne

Nałożenie żelu do USG

Terapeuta smaruje skórę cienką warstwą bezbarwnego żelu do USG – żel ten pełni jedynie funkcję poślizgową, zabieg można wykonywać bez niego. Na głowicę lasera zostaje założona folia ochronna (nie jest konieczna), która pozwala zachować całkowitą higienę podczas wykonywania zabiegu, szczególnie w przypadku epilacji stref intymnych.

Schłodzenie obszaru zabiegowego głowicą lasera i rozpoczęcie zabiegu epilacji laserowej

WSKAZANIA I ZALECENIA PO ZABIEGU

Od razu po zabiegu laserem The Epi Lab można wrócić do normalnego funkcjonowania. Tuż po zabiegu na twarz można zrobić makijaż, po zabiegu w okolicy pach można użyć antyperspirantu, a po zabiegu na ciało można posmarować skórę ulubionym balsamem. Po zabiegu należy jednak przestrzegać kilku zasad:

Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów, możliwe jest jedynie stosowanie maszynki do golenia

Opalanie jest bezwzględnie zakazane do 2 tygodni po zabiegu; w tym okresie należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB

Nie powinno się stosować preparatów złuszczających przez 2 tygodnie po zabiegu

Należy unikać leków i preparatów światłouczulających, spirytusu, mydła, toników na alkoholu oraz antyperspirantów aptecznych (np. Antidral, Etiaxil) w dniu zabiegu

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTARZANIA ZABIEGÓW EPILACJI LASEROWEJ

Drugi (a czasami też trzeci) zabieg należy wykonać po 4 tygodniach od pierwszego. Następne – w zależności od obszaru i tempa wzrostu włosa – powtarzane są co 4, 6, 8, 10, rzadko 12 tygodni.

Dla uzyskania najlepszego rezultatu powinno się wykonać od 7 do 8 zabiegów epilacji laserowej. Przy jasnych i głęboko osadzonych włosach może być konieczne powtórzenie zabiegu aż 10 razy. Zdarza się także, że już po 6 zabiegach owłosienie zostaje usunięte.

Przerwy pomiędzy zabiegami wynikają z cyklicznych faz tempa wzrostu włosa. Długość tych faz zależy od części ciała oraz rodzaju włosa. Przeważnie fazy trwają od 6 do 8 tygodni, lecz na niektórych partiach skóry mogą one wynosić tylko 4 lub aż 10 tygodni.

Liczbę wizyt można określić w przybliżeniu, ponieważ liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby oraz skuteczności konkretnego lasera, którym wykonuje się zabieg.

Ze względu na zachodzące w organizmie procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji, zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu – jeśli zachodzi taka potrzeba. Pomoże to zachować całkowicie gładką skórę na trwałe.

CYKL WZROSTU WŁOSA

– Włosy są wrażliwe na promienie lasera tylko w fazie Anagenu
– U człowieka cykl włosów nie jest zsynchronizowany – różne mieszki włosowe w danym momencie zabiegu będą w różnej fazie dlatego też konieczne jest wielokrotne powtarzanie zabiegu (7-8 zabiegów w odstępach co 6-8 tygodni)
– Szybkość wzrostu włosów zależy od aktywności mitotycznej cebulki, która jest kontrolowana przez wybrzuszenie
– Czas trwania cyklu jest różny w różnych lokalizacjach anatomicznych

WZROST WŁOSA

Strukturami skóry odpowiedzialnymi za wzrost włosa są:
– Wybrzuszenie: Komórki zarodkowe mieszków włosowych zewnętrznej pochewki włosa
– Cebulka: Macierz komórkowa zawierająca melaninę

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zapraszamy na zabiegi 7 dni w tygodniu - napisz do nas i podaj dogodny dla Ciebie termin. Na pewno się z Tobą skontaktujemy.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi zabiegami kosmetycznymi, zachęcamy Cię do przejrzenia naszej pełnej oferty na stronie Instytutu Kosmetologii.

ul. Karczówkowska 45,

Centrum Medyczne Zdrowie, I piętro

25-713 Kielce

Tel. 505 117 711

Tel. 511 588 511

9 + 5 =

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zapraszamy na zabiegi 7 dni w tygodniu - napisz do nas i podaj dogodny dla Ciebie termin. Na pewno się z Tobą skontaktujemy.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi zabiegami kosmetycznymi, zachęcamy Cię do przejrzenia naszej pełnej oferty na stronie Instytutu Kosmetologii.

ul. Karczówkowska 45,
Centrum Medyczne Zdrowie, I piętro
25-713 Kielce

Tel. 505 117 711

Tel. 511 588 511

2 + 2 =