PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami tutaj.

1. Czy epilacja laserem diodowym THE EPI LAB jest bezpieczna?

Laser The Epi Lab to obecnie najbezpieczniejszy laser na świecie. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze system ABS, w który wyposażony jest ten laser. Jest to system gwarantujący bezpieczeństwo pracy terapeuty i brak poparzeń pacjenta.

Po drugie wzmocniony potrójny system chłodzenia, który dzięki specjalnej wyseparowanej sondzie mrożącej schładza w trakcie procedury obszar zabiegowy do -5°C.

Trzecim elementem gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania lasera The Epi Lab jest opatentowany system dostarczania wiązki do skóry pacjenta.

W standardowych laserach dostępnych na rynku wiązka laserowa dostarczana jest w tak rozproszony sposób, że często dochodziło do poparzeń, przebarwień, nieefektywnych zabiegów usuwania włosa lub – co gorsza – wybarwiania go, a w konsekwencji niemożności permanentnego usunięcia włosa. W laserze The Epi Lab wiązka lasera została uznana za najbardziej homogeniczną na rynku. Zbadano, że w trakcie emisji lasera i w drodze do obszaru zabiegowego strata energii laserowej jest bliska zeru. Dodatkowo dzięki specjalnej nakładce TAPER wiązka ta rozprowadzana jest w skórze równomiernie (brak tzw. „gorących plam”).

The Epi Lab jest jedynym na świecie laserem posiadającym dwie długości fali w jednej głowicy – 800 i 950 nm – co pozwala na epilację na wszystkich fototypach włosów i skóry. Zabieg można więc wykonywać przez cały rok, łącznie z okresem pełnego nasłonecznienia, a nawet na skórze opalonej, już po 2 tygodniach od ekspozycji na słońcu. The Epi Lab ma także większą skuteczność usuwalności jasnego i rudego włosa, ponieważ dwie długości fali dają wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny. Mówiąc prościej: laser ten – oprócz komórek barwnika – niszczy również mikronaczynia krwionośne, które odżywiają włos. Skuteczność urządzenia została potwierdzona badaniami klinicznymi m.in. na Uniwersytecie w Jenie (Niemcy) oraz w Centrum Badawczym Asclepion Laser Technologies. Dodatkowo urządzenie posiada certyfikat medyczny 93/42/EEC Annex II ważny do 02.12.2020, co jest gwarantem bezpiecznej i skutecznej pracy.

2. Czy epilacja owłosienia laserem THE EPI LAB jest bolesna?

Laser The Epi Lab to synonim nie tylko bezpiecznej, ale i bezbolesnej epilacji. Gwarantują to trzy omówione już czynniki: – wzmocniony potrójny system chłodzenia, który dzięki specjalnej wyseparowanej sondzie mrożącej schładza naskórek do -5°C; – ogniskowanie TAPER; – dwie długości fali.

3. Jak długo trwa zabieg epilacji laserowej?
Zabiegi są krótkie, wszystko zależy od obszaru zabiegowego, należy również uwzględnić przygotowanie do zabiegu. Zabieg może trwać od 5 do maksymalnie 60 minut. Na przykład: wąsik powinien zająć 5 minut, pachy 10 minut, bikini 15 minut, nogi 30–60 minut, męskie plecy 15–30 minut.
4. Ile zabiegów epilacji laserowej jest potrzebnych do trwałego usunięcia owłosienia?
Ze względu na brak kontroli nad fazami wzrostu włosa zakłada się, że do permanentnego usunięcia włosa potrzeba między od 6 do 8 zabiegów, przy jasnym i głębiej osadzonym włosie zabiegów może być nawet 10. Liczba zabiegów nie jest zależna od rodzaju urządzenia – lasera diodowego, ale od fazy wzrostu włosa.. Ze względu na zachodzące w organizmach procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu - jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku kobiet cierpiących na „hirsutyzm” nadmierny hormon męski (androgen), zazwyczaj włosy będą odrastać po zrobionej serii, ale jest to bardzo indywidualna predyspozycja danej osoby. W zależności od potrzeby zabieg będzie trzeba powtarzać.
5. W jakich odstępach czasowych przychodzimy na kolejny zabieg epilacji?
Na drugi (czasami też na trzeci) zabieg powtarzamy po 4 tygodniach. Na następny przychodzimy za 6-8, czasami nawet 10-12 tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosa oraz powierzchni poddawanej zabiegowi.
6. Co dzieje się z włosami po zabiegu?
Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona. U niektórych pacjentów, szczególnie tych z grubym, ciemnym włosem, oraz chorych na „histrutyzm” może wystąpić obrzęk mieszka włosowego, co jest reakcją w pełni normalną. Włos jako tkanka twarda nie może zostać zmetabolizowany przez organizm. Przez kolejne 7–14 dni włosy będą w tzw. „fazie wykruszania”. Oznacza to, że po zabiegu pacjent będzie miał wrażenie, że włos normalnie rośnie, a po mniej więcej 7 dniach włosy zaczną „wypadać”, „wykruszać się”.
7. Kiedy jest widoczna redukcja owłosienia?
Redukcja owłosienia widoczna jest już po pierwszym zabiegu. W zależności w jakiej fazie wzrostu włosa jest dany obszar zabiegowy, zakłada się, że w pierwszym zabiegu usunie się między 10% a 30% włosów. Do uzyskania pełnego usunięcia włosów potrzeba nam ok. 8 zabiegów.
8. Dlaczego zabiegi trzeba powtarzać?
Zabiegi usuwania włosów laserem należy powtarzać, ponieważ włosy są wrażliwe na promienie lasera tylko wtedy, gdy znajdują się w fazie Anagenu. U człowieka cykl wzrostu włosów nie jest zsynchronizowany. Różne mieszki włosowe w danej chwili są w różnych fazach rozwoju. Szybkość wzrostu włosów zależy od aktywności mitotycznej cebulki, która jest kontrolowana przez wybrzuszenie. Czas trwania cyklu jest różny w różnych lokalizacjach anatomicznych. Dlatego konieczne jest wielokrotne powtarzanie zabiegu (7–8 zabiegów co 4–10 tygodni). Ze względu na zachodzące w organizmach procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu - jeśli zachodzi taka potrzeba.
9. Czy można wykonać zabieg na opalonej skórze?
Tak, najlepiej po 2 tygodniach od ostatniej ekspozycji na słońcu. Zabiegu nie wykonuje się na skórze czerwonej, poparzonej, dlatego 2-tygodniowy odstęp jest wskazany. Zabiegu nie wykonuje się jednak na skórze opalonej, która zaczęła się już łuszczyć. Wówczas trzeba zaczekać na wygojenie.
10. Czy epilację można wykonywać latem?
Tak, zabiegi laserem The Epi Lab mogą być wykonywane w okresie letnim, również w czasie nasłonecznienia oraz przez cały rok.
11. Czy laser usuwa jasne włosy?
Żaden laser nie może dać 100% gwarancji usunięcia jasnego, siwego czy rudego włosa. Laser The Epi Lab, dzięki domieszce fali 940 nm (powinowactwo do oxyhemoglobiny) daje wyższą skuteczność w usuwaniu tego typu włosa, niszcząc nie tylko melaninę, czyli barwnik włosa, ale również mikronaczynia krwionośne, które ten włos dożywiają.
12. Czy po epilacji laserowej można nałożyć makijaż?
Tuż po zabiegu epilacji można nałożyć każdy makijaż. Szczególnie polecamy leczniczy makijaż mineralny, który można nałożyć po wszystkich zabiegach medycyny estetycznej, nawet po usunięciu i poparzeniu naskórka. Proponujemy na przykład najlepszą na świecie markę Jane Iredale, która dostępna jest w naszym Instytucie.
13. Czy po wykonanej serii zabiegów epilacji laserowej włosy znikną na zawsze?
Zachodzące w organizmach procesy hormonalne mogą spowodować pojawienie się nowych włosów nawet po zakończonej serii zabiegów. Dlatego po zakończeniu terapii – jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba – zaleca się raz w roku wykonywać po jednym zabiegu. Pomoże to zachować całkowicie gładką skórę. Jeśli takowe zmiany nie zachodzą i udało nam się włosy usunąć prawie do 100% firma Asclepion, daje na swój laser The Epi Lab 10 lat gwarancji na permanentne usunięcie włosów.
14. Czy po zabiegu mogą wystąpić jakieś podrażnienia, oparzenia czy powikłania?
Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona. W przypadku włosów ciemnych i grubych może wystąpić obrzęk okołomieszkowy, który jest zjawiskiem normalnym. The Epi Lab jest jedynym laserem diodowym na świecie, który posiada system ABS – przeciwpoparzeniowy, potrójny system chłodzenia, który mrozi naskórek do -5°C. Powstanie poparzeń czy jakichkolwiek powikłań jest więc niemożliwe.
15. Czy po ciąży włosy odrastają?
W przypadku ciąży i problemów z tarczycą istnieje ryzyko odrośnięcia włosów. Odpowiedź na to pytanie nie może być jednak jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. U niektórych kobiet efekt epilacji się utrzyma, a w niektórych przypadkach ciało ludzkie wytworzy nowe cebulki i zaczną się pojawiać nowe włosy.
16. Od jakiego wieku można przeprowadzić epilację laserową?
Według prawa zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać u osób, które ukończyły 18 rok życia. Osoby młodsze mogą korzystać z zabiegów za zgodą prawnego opiekuna, który osobiście podpisze zgodę na wykonanie zabiegu. Istotne jest, żeby gospodarka hormonalna młodej osoby była ustabilizowana. Nie ma sensu wykonywać zabiegu w okresie tzw. „burzy hormonów”, ponieważ w czasie tym stan owłosienia może ulegać zmianie.
17. Jaka jest różnica między laserami THE EPI LAB i IPL?

Różnica pomiędzy laserem The Epi Lab a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do epilacji. Laser diodowy The Epi Lab usuwa owłosienie permanentnie przy czym jakikolwiek sprzęt IPL jedynie przerzedza owłosienie w obszarze zabiegowym. Fale świetlne lasera The Epi Lab (800 i 950 nm) są monochromatyczne w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik i nie szkodzą tkankom dookoła.

IPL (Intense Pulsed Light czyli Światło Pulsacyjne) to nie laser, choć często jest w ten sposób określany. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne.

Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez wodę, hemoglobinę, oxyhemoglobinę i w ten sposób IPL nie działa wybiórczo na włos. Często bolesność zabiegów IPL jest wysoka. Laser diodowy The Epi Lab posiada potrójny system chłodzenia co nie tylko sprawia, że zabieg jest zupełnie bezbolesny, ale również daje wysoki poziom bezpieczeństwa pracy.

Podsumowując, najważniejsza różnica pomiędzy laserami do epilacji a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów, jakie należy wykonywać. Niezależne źródła podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi IPL (dr Piotr Sznelewski "Eden" nr 10 rok 2011), uzyskując i tak słabszy efekt.

Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom epilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione, ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, „zdeformowane” a włos wybarwiony z barwnika, przez co skuteczna laserowa epilacja może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotoepilacji.

18. Jaka jest różnica między laserem diodowym THE EPI LAB a innymi laserami diodowymi jak np. LIGHTSheer DESIRE, VECTUS, czy MOTUS AX?

Różnica między laserami diodowymi przede wszystkim bazuje na rodzaju ogniskowania, długości fali i bezpieczeństwie pracy. THE EPI LAB jako jedyny laser na świecie posiada w jednej głowicy zabiegowej dwie długości fali 800 i 950 nm. Połączenie tych dwóch długości daje większą skuteczność w zabiegach na jasnym, rudym włosie ze względu na wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny.

Dodatkowo dwie długości fali są również istotne w zabiegach w okresie letnim, na skórze opalonej czy przy fototypie powyżej IV. Zarówno laser Light Sheer, jak i Vectus czy Motus pracują na jednej długości fali, co zdecydowanie zmniejsza ich skuteczność zabiegową. Laser Motus pracuje na głowicy aleksandrytowej, która jest starszą technologią laserową i przynosi ona tylko najlepszą efektywność zabiegową u pacjentów z fototypem IV (ciemna skóra, ciemny włos).

W Polsce występuje najczęściej fototp I-II. Zarówno Vectus, Light Sheer czy Motus ogniskują Gaussian’em powoduje to powstawanie tzw. „gorących plam” w efekcie wpływa na mniejszą skuteczność zabiegową i zwiększa ryzyko poparzenia. Light Sheer ma bardzo duży odsetek poparzeń!!!

-THE EPI LAB posiada opatentowane przez Asclepion ogniskowanie TAPER - specjalną nakładkę (najbardziej jednolity profil plamki lasera na rynku), co wpływa na poprawę efektywności zabiegowej. W standardowych laserach dostępnych na rynku wiązka laserowa dostarczana jest w tak rozproszony sposób, że często dochodziło do poparzeń, przebarwień, nieefektywnych zabiegów usuwania włosa lub – co gorsza – wybarwiania go w fazie wzrostu katagen, a w konsekwencji niemożności permanentnego usunięcia włosa w fazie anagen.

W laserze THE EPI LAB wiązka lasera została uznana za najbardziej homogeniczną na rynku. Zbadano, że w trakcie emisji lasera i w drodze do obszaru zabiegowego strata energii laserowej jest bliska zeru. Częstotliwość parametrów lasera decyduje o szybkości pracy, ma to duże znaczenie w zabiegach takich jak: nogi, męski tors czy plecy.

THE EPI LAB posiada do 12Hz, co czyni go najszybszym laserem na świecie. Vectus, Light Sheer ma do 3Hz – to praca tylko stempelkowa, punktowa, Motus do 8,5Hz. Natomiast gęstość energii to najważniejszy czynnik decydujący o finalnym efekcie zabiegu rozumianej jako permanentne usunięcie włosa. Każdy laser niezależnie od ogniskowania czyli gęstości energii w pierwszych 3 zabiegach jest wstanie przerzedzić włos. Minimalna gęstość energii potrzebna do permanentnego usunięcia włosa to 37 J/cm2. THE EPI LAB posiada do 47J/cm2. Motus do 30J/cm2 (duża skuteczność zabiegów przy fototypach powyżej III), Light Sheer do 12J/cm2, Vectus do 20J/cm2 – w dużej głowicy.

THE EPI LAB to jedyny laser posiadający 3 systemy chłodzenia, schładzający naskórek do -5 stopni C, dlatego nazywany jest specjalistą bezbolesnej epilacji. W innych laserem zachodzi chłodzenie szafirem – prawie niewyczuwalne. Light Sheer ma jeden system chłodzenia, zabiegi są bardzo bolesne! Często do zabiegów używa się znieczulającej maści. Motus też posiada jeden system chłodzenia, Vectus – 2 systemy chłodzenia – są to przyjemniejsze zabiegi, ale tylko przy dłuższym przytrzymaniu głowicy w miejscu zabiegowym co wydłuża czas zabiegu.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zapraszamy na zabiegi 7 dni w tygodniu - napisz do nas i podaj dogodny dla Ciebie termin. Na pewno się z Tobą skontaktujemy.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi zabiegami kosmetycznymi, zachęcamy Cię do przejrzenia naszej pełnej oferty na stronie Instytutu Kosmetologii.

ul. Karczówkowska 45,

Centrum Medyczne Zdrowie, I piętro

25-713 Kielce

Tel. 505 117 711

Tel. 511 588 511

5 + 5 =

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zapraszamy na zabiegi 7 dni w tygodniu - napisz do nas i podaj dogodny dla Ciebie termin. Na pewno się z Tobą skontaktujemy.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi zabiegami kosmetycznymi, zachęcamy Cię do przejrzenia naszej pełnej oferty na stronie Instytutu Kosmetologii.

ul. Karczówkowska 45,
Centrum Medyczne Zdrowie, I piętro
25-713 Kielce

Tel. 505 117 711

Tel. 511 588 511

3 + 5 =